İstanbul

Voleybol

BOĞAZİÇİ YILDIZLARI SPOR KULÜBÜ VOLEYBOL OKULU

7-16 yaş grubu voleybolcu adaylarımızı Çamlıca Yerleşkesinde yetiştirip öncelikle Voleybol Federasyonunun Alt Yapı Liglerinde kendini gösterme ve geliştirme imkanı sağlamaktayız.

7 – 16 yaş aralığında her seviyede erkek ve kız katılımcıya açık olan basketbol okulumuzda katılımcılar, haftada 3 gün antrenman yapmaktadırlar. Küçük yaş gruplarında voleybol eğitimi yanında eğitsel oyunlar ile antrenmanlarımız desteklenmekte aynı zamanda çocuklarımızın keyif alması sağlanmaktadır.

Okulumuzda yaş gruplarına göre gruplar oluşturulmaktadır. Her grup en fazla 15 kişiden oluşmaktadır. Her oyuncuda mutlaka yaş gruplarına uygun bir top bulunmaktadır.

Cumartesi ve Pazar Antrenmanları daha ziyade teknik ağırlıklı olup hafta içi antrenmanda çabukluk, kondisyon, dayanıklılık ve koordinasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Bunun yanında sporcunun fiziksel durumuna göre diyet/beslenme programları, sporcunun zayıf olduğu yönlerine özel kuvvet antrenmanları yapılmaktadır.

Ayrıca tüm sporcular için düzenli ölçümler yapılarak sporcunun gelişim durumu aileleriyle paylaşılmaktadır.

Tüm sporcularımızın Boğaziçi Yıldızları Spor Kulübü ve Çengel Akademi Spor Kulübü ile alt yapı liglerinde ve özel turnuvalarda boy göstermeleri sağlanmaktadır.