İstanbul

Alt Yapı Takımları

ALT YAPI TAKIMLARIMIZ,


Spor Okulumuzda kayıtlı olan oyuncularımızdan seçilenler, her yılın ağustos ayında Bursa’da Tofaş Spor’un alt yapı seçmelerine götürülür. Seçilen oyuncular antrenörleri ile birlikte 3 gün Tofaş Spor tesislerinde kalırlar ve alt yapı antrenmanlarına katılırlar ve deneyimlerini geliştirirler. 3 gün boyunca gösterecekleri performansa göre Tofaş Spor Basketbol takımlarının alt yapılarına seçilme imkanı elde ederler.

Çengel Akademi Spor Kulübü, Spor Okulumuzun oyuncularından oluşmaktadır. Çengel Akademi Spor kulübünün yegane amacı, spor okulu oyuncularının lisanslı oyuncu olmasını sağlamak ve Basketbol Federasyonunun liglerinde ve Özel Liglerde maç yapmalarını sağlamaktır. Çengel Akademi Spor Kulübü dışarıdan oyuncu almaz. Sadece Tofaş Spor Çamlıca Spor Okulunun oyuncularından oluşur.

Alt yapı takımlarımızın amacı ise öncelikle oyuncularımızın hayatlarına güzel dokunuşlar yapabilmek, karakter oluşumunda oyuncuya katkı sağlamak, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, disiplinli aynı zamanda eğlenceli bir ortamda lisanslı sporcu olmalarını sağlamaktadır. Amacımız maç kazanmaktan daha çok çocuklarımızı kazanmaktır.


ALT YAPI TAKIMLARIMIZ;

U18-GENÇ TAKIM: 2002-2003 DOĞUMLULAR

U16-YILDIZ YAKIM: 2004 DOĞUMLULAR

U15-YILDIZ YAKIM: 2005 DOĞUMLULAR

U14-KÜÇÜK TAKIM: 2006 DOĞUMLULAR

U13-KÜÇÜK TAKIM: 2007 DOĞUMLULAR

U12-MİNİK TAKIM: 2008 DOĞUMLULAR

U11-MİNİK TAKIM: 2009 DOĞUMLULAR

U10-MİNİK TAKIM: 2010-2011 DOĞUMLULAR.

** 2012 VE DAHA KÜÇÜK DOĞUMLU OYUNCULARIMIZ SPOR OKULUNA KATILIRLAR VE HAZIRLIK MAÇLARI YAPARLAR.