İstanbul

Felsefemiz

Tofaş Spor Kampından

Bu yola yıllardır çeşitli branşlarda çocuklarıma destek olmaya çalışan bir baba olarak çıktım. Beklentileri, talepleri, eksikleri, doğruları gözlemledim; biriktirdim. Hayal ettim… Doğru düzgün basketbol sahalarının bile olmadığı dönemlerde, zor şartlarda öğrendiğim basketbolu sevdim, emek verdim, seyrettim, öğrendim. Öğrencilikten  profesyonel hayatıma kadar hiç kopmadan, hep üstüne koyarak devam ettim. Biriktirdiklerimin üzerine hayallerimi de kattığım, gönül verdiğim spora  sizler ve sizin en kıymetlilerinizle devam etmek istedim… Temennim kocaman bir aile olabilmek.

Spor, belli kurallara ve tekniklere uyularak yapılan, bedensel gelişmeye yararlı, eğlenmek ve yarışmak amacı da bulunan beden hareketlerinin tümünün ortak adıdır. Tofaş basketbol okulu olarak hedefimiz sporun tanımı dışına çıkmamaktır.

‘’Spor sadece oynamak değil, aynı zamanda iyi bir izleyici ve gözlemci olmaktır’’

‘’ Gönül verdiğiniz branşa emek vermektir’’

‘’ Sağlıktır’’

‘’ İnsana mutluluk verir’’

Elbette ki tüm çocuklarımızı milli takımlarımızın birer parçası olarak görmeyi arzularız. Ancak bütün çocuklarımız için bunun mümkün olmadığını da biliriz. Bu nedenle tüm çabamız ve arzumuz sporu sevmeleri, sporu yaşamlarının bir parçası olarak görmeleri ve sağlıklı yaşam sürmeleridir.

Tofaş Spor Kampından
Tofaş Spor Kampından

Velilerimize;

-Lütfen onların birer çocuk olduğunu unutmayın!!! Spor, çocuklarınız için öncelikle bir yarış değil yaşam tarzı olmalı.

-Basketbol vücut sağlığının yanı sıra eğlenerek öğreten bir oyundur. Mücadele etmeyi, pes etmemeyi, zamanı doğru kullanmayı, strateji geliştirmeyi, hızlı düşünmeyi öğretir.

-Çocuğunuz NBA’ de oynayamayabilir; fakat hayatın içinde kendine yer edinebilmesi için çok şey kazanacak.

Okulumuzda geleceğimizi yönlendirecek ve yönetecek çocuklarımıza spor aşkı verebilirsek, ileride birer öğretmen, doktor, mühendis, iş adamı gibi kariyerlerine ek olarak basketbola gönül vermesini sağlayabiliriz. Belki antrenör, belki hakem, belki kulüp başkanı, belki menajer, belki sponsor olan holding sahibi… Bütün bunlar da sporun puzzle parçaları değil midir?

Bir diğer önemli amacımız, okulumuzun tüm sporcularının federasyonlarımızın alt yapı liglerinde ve özel liglerde lisanslı oynamalarını sağlamaktadır. Bütün çocuklarımızın bu mücadeleyi hissetmelerini, tribünler önünde oynayarak özgüvenlerini artırmayı ve kazanma duygusunu aşılamayı, fakat kaybettiğinde de rakibini tebrik etmesini bilen bilinçle yetişmesini arzuluyoruz.

Basketbol Okulları Birliği-23 Nisan Şenliği
Basketbol Okulları Birliği-23 Nisan Şenliği

Bu sebeple İstanbul Anadolu Yakasının köklü kulüplerinden olan Boğaziçi Yıldızları Spor Kulübü ile işbirliği yaptık ve ayrıca Çengel Akademi Spor Kulübünü kurduk. Amacımız tüm sporcularımızı bu kulüplerde lisanslı oyuncu olmalarını sağlamaktır.

Ayrıca alt yapı ve oyuncu yetiştirme deyince akla ilk gelen kulüp olan TOFAŞ SPOR KULÜBÜ ile protokol imzalayarak başarılı olacak oyuncularımızın Tofaş Spor Kulübünde oynama imkânı sağladık. Sporcularımız, her yıl Tofaş Spor Kulübü tarafından düzenlenen kampa katılarak profesyonel basketbolcu olma şansı yakalayabilir.

Diğer branşlarımızla ilgili benzer çalışmalarımız devam etmektedir.

Spora gönül veren tüm 5-18 yaş arası sporcu adaylarımızı deneme antrenmanlarımıza bekliyoruz.