İstanbul

Basketbol

TOFAŞ SPOR ÇAMLICA BASKETBOL OKULU


Tofaş Spor Kulübü ile imzalanan protokol gereği Üsküdar Bölgesinde faaliyetlerimizi birlikte yürütülecektir. Türkiye Basketbol 1. Ligi takımlarından olan Tofaş Spor Kulübü, alt yapılara verdiği önemle bilinmektedir. Sadece 2017-2018 sezonunda Basketbol takım kadrosunda 5 sporcu alt yapıdan A takıma alınmıştır. Bu durum Tofaş Spor Kulübünün alt yapıya verdiği önemi göstermektedir.

Burak Çiftçi

6 – 18 yaş aralığında her seviyede erkek ve kız katılımcıya açık olan basketbol okulumuzda katılımcılar, haftada 3 gün antrenman yapmaktadırlar. Küçük yaş gruplarında basketbol eğitimi yanında eğitsel oyunlar ile antrenmanlarımız desteklenmekte aynı zamanda çocuklarımızın keyif alması sağlanmaktadır.

Atakan Gündüz-Yağız Efe Günaçdı-Mustafa Mert Çoruhlu

Okulumuzda yaş gruplarına göre gruplar oluşturulmaktadır. Her grup en fazla 15 kişiden oluşmaktadır. Her oyuncuda mutlaka yaş gruplarına uygun bir top bulunmaktadır.

Ömer Orhan

6-18 Yaş Grubunda en önemli unsur fundumental çalışmalarıdır. Tüm teknikler öğrenene kadar değişik drillerle tekrar edilmektedir. Çünkü iyi bir fundamental’e sahip oyuncunun fark yaratacağını çok iyi biliriz. Mükemmellik çok çalışmakla ve ayrıntılarla sağlanabilir.

Mustafa Mert Çoruhlu

Cumartesi ve Pazar Antrenmanları daha ziyade fundamental ağırlıklı olup hafta içi antrenmanda çabukluk, kondisyon, dayanıklılık ve koordinasyon çalışmaları yapılmaktadır.

Antrenmandan

Bunun yanında sporcunun fiziksel durumuna göre diyet/beslenme programları, sporcunun zayıf olduğu yönlerine özel kuvvet antrenmanları yapılmaktadır.

Ayrıca tüm sporcular için düzenli ölçümler yapılarak sporcunun gelişim durumu aileleriyle paylaşılmaktadır.

U18 Takımımızın Asya Lig Maçından

Tüm sporcularımızın Çengel Akademi Spor Kulübü ile alt yapı liglerinde ve özel turnuvalarda boy göstermeleri sağlanmaktadır.

Tofaş Spor Kampından